Nov 8.8.2021

Novoluní ve Lvu nastává v kvadratuře na Urana, proto můžete cítit větší podrážděnost než jindy. Nervozita a vnitřní neklid nedovolí se vnitřně uvolnit, což může být zdrojem nejrůznějších nepříjemností, roztržek i hádek s druhými. Možná máte problém vydržet sami se sebou a toužíte někam zmizet nebo ode všeho alespoň na chvíli utéct.

Na druhou stranu si můžete povšimnout silné tužby po lásce a propojení s partnerem. Pocit vnitřní prázdnoty, osamělosti a nespokojenosti ovšem stojí v protikladu neomezené volnosti, svobody a nezávaznosti. Najít rovnováhu mezi svobodou a závazkem, mezi uvolněnou radostí a zodpovědnou organizovaností se zdá být nemožné.

Mysl je zastřena rozporuplnými pocity. Nicméně právě nyní je vhodný čas pro její kultivaci. Možná jste v poslední době zapomněli snít stejně jako všímat si, co se opravdu děje ve vašem životě. Zůstali jste ponořeni do pomíjivých okolností a víru událostí, což vás svedlo dál od vaší podstaty. Možná právě utkvělá myšlenka, vnucované názory nebo překroucené představy zmátly mysl natolik, že opustila vlastní pravdy a uvěřila cizím pravdám. Je čas vrátit se k sobě, k tomu, co je důležité, skutečné a pravdivé pro vás.

Právě kvůli opouštění obecně přijímaných názorů na to, co se děje kolem vás, se můžete dostávat do sporu s ostatními. Narazíte na jejich bariéru, kterou vystavili, aby ochránili cizí pravdy, které nejsou dostatečně silné na to, aby zvládly nápor hlubších pravd. Je jednodušší schovat se za cizí názor, obzvláště je-li sdílený většinou než zůstat věrný svým zásadám, pravdám či názorům.

Nestabilita, chaos a předrážděnost jde ruku v ruce s nervozitou, neklidem a úzkostí. Neznamená to však, že máte svou pravdu vyjadřovat za všech okolností. V současné době není vhodné vyjadřovat své pravdy otevřeně a hlasitě, protože na sebe jen zaměříte vzrůstající vlnu nepřátelství a agrese, když se stavíte proti překrouceným faktům, k nimž se uchylují druzí.

Také to neznamená, že máte nečinně vyčkávat. Účinnější však bude pěstovat flexibilitu, kreativitu, a udržovat otevřenou, jasnou mysl. Změna je nevyhnutelná, ale je třeba najít cestu, kdy můžete zůstat věrní sami sobě a nepodvolovat se svévoli jiných. Samozřejmě, že každý má jiné cíle, jiné důvody, jiné způsoby dosažení. To je v pořádku. To, co je důležité, je rozvoj osobního vědomí a sebeuvědomění.

Nastává období zkoušek odolnosti, kdy řada okolností přitvrdí a je třeba se připravit také na možné ztráty. I proto je důležité posilovat mysl, aby zůstala otevřená, jasná, inovativní a rozvíjet ducha, aby se dokázal držet pravdy, lásky a opravdových, skutečných hodnot.

Hledáte-li pomoc, podporu či vedení při kultivaci mysli a rozvoji ducha, ráda Vám pomohu. Individuální přístup je důležitý, protože každá mysl i duch potřebuje něco jiného. Pak dokážete naplno rovinout své skutečné Já i svůj život. Napište mi na email zuzanamusilovaterapie@seznam.cz a najdeme termín pro první setkání.

Líbí se vám článek?

  1. Připojte svůj komentář.
  2. Sdílejte jej s přáteli.
  3. Ohodnoťte nás hvězdičkami.
  4. DĚKUJEME.

Prosím, nekopírujte článek ani jeho části bez uvedení autora a zdroje. Děkujeme.

Ilustrační foto: www.shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *