Novoluní 10.7.2021

Konstelace novoluní ukazuje, že hlavním tématem jsou vztahy. Vztahy budete vnímat silněji, vášnivěji, jelikož emoce spojené se vztahy budou intenzivní, prudké a především nestálé. Hlavní důvod můžeme najít v uplynulých měsících, které svou jednotvárností, sociální izolací a bezpočtem omezení normálního života vedly k velkému vyhladovění na psychologické a sociální úrovni. S výhledem možného návratu zrušených omezení tudíž vzroste touha po zážitcích, společnosti, zábavě, něčem novém a neobvyklém. Touha po dobrodružství a hlavně svobodě.

Novoluní je bohaté na aspekty, které jednohlasně ukazují na citovou rozervanost, snahu dohnat a užít si co jen půjde, protože nebezpečí izolace od ostatních a vykolejení z normálního života se bude vracet.

Cestu k vnitřnímu pocitu svobody ukazuje novoluní přes vnitřní, duchovní prostor. Nicméně také prozrazuje, že právě touto cestou vnitřního nasměrování se bude chtít vydat málokdo. Přece jen je to cesta osamělá a zcela v rozporu s tím, po čem většina lidí momentálně velmi silně touží.

Vnitřní konflikt opět smaže hranici mezi skutečností a fantazií, kdy se role lákavé návnady ujme zábava, sblížování, nové známosti a silná citová vzplanutí. Nic z toho však nebude moci uspokojit vnitřní hlad po něčem jiném, novém, lepším, osvobozujícím. Následné vystřízlivění může být rozčarováním, zklamáním, bolestí, v extrémních případech až traumatem.

Nejen trigon Luny k Neptunu, ale také sextil k Uranu, poukazují na řešení vnitřního napětí skrze vyšší vědomí, duchovní probuzení, které přinese skutečné osvobození a všeprostupující radost naplnění. Vedle toho právě Venuše, planeta lásky a vztahů, je silně zasažena negativními aspekty, které nedovolí opravdové lásce a ryzím citům, aby přinesly toužebně očekávané prožitky.

Může pak snadno převládnout tendence typu „urvi, co urvi“, hlavně rychle dokud je co. Nové známosti a lásky, stejně jako nové zkušenosti a prožitky, budou mít jen malou šanci na přežití. Na druhou stranu příležitostí k nevěře a vztahům na jednu noc bude víc než jindy. Volná láska a touha po sexuálním uspokojení přeje polyamorním svazkům tedy skupinovým milostným vztahům, stejně tak ovšem i sexuálním predátorům a agresorům.

Ve výsledku konstelace novu ukazuje, že je třeba dál udržovat otevřenou mysl, aby bylo možné nacházet kreativní řešení vyvstalých problémů. Na druhou stranu je dobré vyhnout se záměně kvality za kvantitu, zejména co se týká vztahů a intimních prožitků. Zde platí více není lépe, ale více přinese více potíží, chaosu a nestability, které se člověk snaží řešit zvýšenou potřebou kontroly s následným omezováním (sebe, druhého či ostatních kolem sebe), což udržuje cyklus nesvobody uzavřený. Je dobré se otevřít, nyní však směrem dovnitř a nikoli ven.

Řešíte problém, s nímž byste potřebovali pomoci? Horoskop Vaší současné situace prozradí pozadí problému, jeho skutečné příčiny i možnosti řešení. Nebo si přejete vydat se vnitřní, duchovní cestou a hledáte zkušeného průvodce? Napište mi na email zuzanamusilova@treeofspirit.cz a domluvte si co nejdříve svůj termín.

Líbí se vám článek?

  1. Připojte svůj komentář.
  2. Sdílejte jej s přáteli.
  3. Ohodnoťte nás hvězdičkami.
  4. DĚKUJEME.

Prosím, nekopírujte článek ani jeho části bez uvedení autora a zdroje. Děkujeme.

Ilustrační foto: www.shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *