Co si o vás lidé pamatují

Maya_Angelou-citát

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Většina lidí by ráda na druhé dobře působila. Dojem, který zanecháte, je důležitý. Přejete si zanechat stopu, snažíte se volit správná slova, dělat dobré skutky. Ale to na čem skutečně záleží, je pocit. Pocit, který probudíte v druhém člověku.

Pocit je stopa, kterou po sobě necháváte. Pocit, je to, co si o vás lidé skutečně zapamatují. Dokázat, aby se jiný člověk díky vám cítil krásně, úžasně, šťastně, milovaně, je nejlepší dar, který můžete dát. Patří k nejvzácnějším a navíc trvalým.

Pocit, který v druhém člověku probudíte, je stopa, kterou po sobě zanecháte.

Jak řekla Maya Angelou: “Naučila jsem se, že lidé zapomenou, co jste řekli, zapomenou, co jste udělali, ale nikdy nezapomenou, jak se díky vám cítili.”

Líbí se vám citát, sdílejte jej s přáteli a přidejte vlastní komentář:

1 comment

 1. Michaela

  Možná patří tyto řádky k jinému článku, ale i tak je sem napíši…
  Patří mému synkovi.
  Prožívá se mnou těžké období, období změn a i když se snažím, aby mě neviděl / neslyšel plakat, ne vždy se mi to podaří.
  Navenek se snažím být silná, vše synkovi vysvětlovat a odpovídat mu na jeho otázky. Na to, že mu jsou skoro 3 roky je moc vnímavý a komunikativní a má velké srdce.
  Dalo by se i říct, že je silnější než já a že se mnohem lépe adaptuje na vše nové.
  A teď k tomu jádru věci co ve mně zanechalo krásu a sílu lásky v srdci a vděčnost za to, že ho mám, že já jsem jeho mamkou a on můj syn.
  Jednoho dne jsem hodně plakala, v koupelně, když už jsem myslela, že spí. nespal.
  Přiběhl za mnou, se svou plínkou se kterou se tulí, se kterou spinká a kterou všude nosí. Otevřel dveře koupelny a ptá se: ,, Maminko, ty pláčeš? ´´ Lhát jsem mu nechtěla, přiznala jsem, že ano. To malé stvoření mě objalo, dalo mi pusu a utřelo slzy svou plínkou a řeklo: ,, Neplakej maminko´´.
  Cítila jsem, jak moc ho miluji, jak moc to pro mě znamená … a že když to nejmíň čekám, dokáže mi to vrátit…
  Chci v něm zanechat důvěru, že tu jsem kdykoliv pro něj…a já vím, že zase on je tu pro mě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *