Harmonie na pracovním stole v 5 krocích

V kanceláři trávíme většinu dne. Jednoduché kroky pomohou k tomu, abyste dobře plnili své pracovní povinnosti, ale především, abyste se dobře cítili.

Občas mi někdo oponuje, že nemá tolik prostoru, aby se mohl věnovat Feng shui se všemi jeho zónami, elementy, symboly apod. Velký prostor není nutný k tomu, abyste se mohli věnovat Feng shui.

Nabízím vám velice snadnou cestu, jak na pracovním stole vytvořit malé Feng shui prostředí. Feng shui na pracovním stole vás podpoří v práci, posílí vás a pomůže udržet dobrou náladu, vitalitu i osobní síly. S pomocí 5 elementů vytvoříte harmonii přímo na pracovním stole.

5 kroků k harmonii na pracovním stole

  1. Světlo

Nejvíce potřebujeme element ohně, který dodáme v podobě světla. Dostatečné světlo je nutnou podmínkou ke snížení únavy a udržení pozornosti. To může být problém zejména ve velkém prostoru, nebo když nemáte přístup k oknu.

Snažte se mít stůl dobře osvětlený. Můžete-li sedět u okna, nechte proudit denní světlo, které je nejzdravější. Nezatahujte žaluzie, pokud to nevyžaduje silné letní slunce.

V případě, že nesedíte přímo u okna, používejte silné a dostatečné osvětlení. Neseďte v šeru. Dostatek světla mimoto vede k podpoře sebevědomí a sebedůvěry. Kvalitním osvětlením tedy získáte opravdu hodně.

  1. Kameny

Kameny jsou symbolem elementu země. Kameny dokážou skvěle podpořit, když s nimi umíte pracovat. Ideální v našem případě jsou křišťály. Křišťál totiž přitahuje a distribuuje světlo, neutralizuje geopatogenní zóny, „vypere“špatnou, vyčerpanou energii a přemění ji na dobrou, svěží, bohatou energii. Křišťál podporuje koncentraci a udržuje kolem sebe čisté vibrace.

Můžete si vybrat z velkého množství broušených křišťálů, od křišťálových srdcí, přes křišťálové brilianty, po lotosy. Nebo si dejte na stůl skleněnou misku s oblázkovými, hladkými křišťály v nebroušené podobě.

  1. Bílý prostor

Po elementu ohně a země potřebujeme doplnit element kovu. Element kovu na pracovním stole podpoří schopnost pracovat klidně, zaujatě, přesně, se zaměřením se na detaily. Klasické Feng shui doporučuje symbol čínských mincí – 3 čínské mince spojené červenou stužkou.

Doplnit element kovu můžeme i bílou barvou. Bílá barva vyjadřuje prostor, volnost, možnosti. Potřebujeme vytvořit bílý prostor možností. Používáte-li zeď, tabuli, okno, cokoli, kam si lepíte nebo připínáte poznámky a důležité informace, přestaňte. Jsou-li bílé plochy zaplňované, např. hromady popsaných papírů, poznámkové útržky a výstřižky, element kovu slábne. Narůstá stres, pod jehož tlak se dostáváte.

  1. Vyleštěný monitor

Dostáváme se k elementu vody, který udržuje správný tok věcí, situací, událostí. Vhodná je malá fontána poblíž pracovního stolu, na kterou máte přímý výhled. Element však můžete skvěle doplnit přímo sklenicí vody na stole.

Pitný režim pomáhá udržet hladinu energie, detoxikuje organismus a aktivuje pohyb. Nahraďte pití kávy zeleným čajem a minerální nebo čistou vodou.

Element vody udržíte čistým monitorem počítače. Obrazovka, nahrazuje vodní plochu, která odráží vnější obraz a současně dovolí nahlížet pod hladinu.

  1. Květiny

Do kanceláře jsou vhodné květiny, které vyrovnají umělé prostředí, dodají mu kousek života. Příroda a přirozené prostředí bez umělého vzduchu a umělého světla mají nepřekonatelné účinky na obnovu životních sil.

Květiny řezané i zasazené v květináči mají v pracovním prostředí své místo. Zelená je dobrá a pro zdraví nepostradatelná, jak učí Feng shui. Mějte proto na stole živou rostlinu, která pozvedne vaši energii. Navíc tím podpoříte štěstí v kariéře.

  1. Vůně

Přes element vody a dřeva jsme se vrátili zpátky k elementu ohně a uzavřeli celý cyklus. Přesto mám pro vás ještě jeden tip navíc.

Vůně dokážou nádherně povzbudit energii a osvěžit mysl. Možná stačí, pokud budete mít na stole čerstvé, voňavé řezané květiny, ke kterým si můžete přičichnout.

Jinou možností je voňavá svíčka, esenciální olejíček, aromatický polštářek, apod. Vhodná vůně pozvedne náladu, občerství unavenou pozornost a pomůže během dne obnovovat vnitřní klid. Někdy postačí dokonce jen stříknout nad sebe trochu parfému, který vás obklopí nádhernou vůní.

Doporučuji vůně častěji měnit, protože čichové receptory si brzy zvyknout na určité aroma. Vhodné vůně jsou například citrusové (osvěží), levandulové (zklidní), růžové – myšleno růže (uvolní).

 

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli nebo přidejte komentář:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *