Rychlý test: Jak jste na tom?

Zkuste si představit, že by o vás měl někdo napsat článek. Zajímavou reportáž nebo rozhovor. O čem by článek byl? Jakých témat by se týkal rozhovor?

Je něco zajímavého, výjimečného, skvělého, o čem by měl svět a ostatní lidé vědět? V čem vynikáte? Co děláte jinak? V čem spočívá vaše kouzlo?

Dejte si chvilku a skutečně se zamyslete nad tím, jak by článek o vás vypadal. Můžete se totiž díky tomu dozvědět něco sami o sobě.

 

Sebevědomí

V první řadě zjistíte, jak je na tom vaše sebevědomí. Možná jste se pousmáli, ale úsměv doprovázela nepatrná obava, že by nebylo o čem psát. Možná jste si jen povzdechli s pomyšlením, že by článek nikoho nezajímal. Možná vás napadlo hned několik peprností, které by v článku neměli chybět.

Podle toho, zda by reportáž nebo rozhovor s vámi byl vůbec možný a jakou by měl podobu, poznáte, jestli je vaše sebevědomí malé nebo velké.

 

Osobní rozvoj

Reportáž o vás by patrně zahrnovala také informace o tom, co zrovna děláte. Na čem pracujete. O co se snažíte. Co se učíte, rozvíjíte, budujete. Jaká je náplň všedního dne. Jsou nějaké problémy, s nimiž se potýkáte? Nebo vás dokonce opakovaně trápí stejné či podobné potíže?

Podle toho, jaké informace byste do reportáže nechal/a začlenit, poznáte, kolem čeho se točí váš život. Rychle diagnostikujete, zda to jde s vaším životem nahoru nebo se vše jen zhoršuje.

 

Sebeúcta

Mám Tě ráda jako sůl, řekla Maruška v pohádce svému královskému otci, který za to svou nejmilovanější dceru vyhnal. Měl pocit, že si zaslouží, aby ho milovala víc. Než pochopil, že ho milovala víc, než si byl sám schopný uvědomit. Čeho si na sobě nejvíc vážíte? Co na sobě oceňujete? Za co a jaké si zasloužíte uznání? Ví o tom i ostatní?

Podle toho, jaké poznámky o sobě byste uvolnil/a během rozhovoru, poznáte, co si o sobě myslíte.

 

Směřování

Na závěr téměř každého rozhovoru se zajímavou osobností se nabízí otázka, jaké jsou vaše další plány. Proto ani reportáž o vás nemůže vynechat závěrečné shrnutí toho, co vás čeká.

Podle toho, jaké cíle a vyhlídky, které vás čekají, byste zmínil/a v článku, poznáte, na kolik si věříte.

Líbí se vám článek, sdílejte jej s přáteli nebo přidejte komentář:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *