Jak správně použít pozdrav Namaste

V článku Namaste jsme zjistili, že Namaste je pozdrav pro duši, pro vyšší Já, vyšší vědomí, lásku, Božskou podstatu v nás. Teď se naučíme správně pozdrav provést. Je to jednoduché.

Spojte dlaně před srdcem jako při modlitbě, zavřete oči a pokloňte se. Stačí i malá úklona hlavy.

Pozdrav hluboké úcty

Jiný způsob pozdravu Namaste umísťuje spojené dlaně před 3. oko, čakru uprostřed čela. Pozdrav je opět kompletní s úklonem hlavy a následným přesunutím spojených dlaní před srdeční čakru. V tomto případě vyjadřuje hlubokou úctu člověku, kterého zdravíte. Pozdrav proto často používají žáci zdravící svého učitele.

Vyslovit či nevyslovit Namasté

V obou případech můžete vyslovit nahlas Namaste. V podstatě již samotné gesto pozdravu znamená Namaste, ale můžete přidat nahlas vyslovené Namaste při úkloně.Namaste

Význam Namaste

Dát najevo pozdrav Namaste mezi lidmi nebo mezi učitelem a žákem, např. na hodině jógy, pomáhá vzájemnému propojení a vzdání se svazujících pout ega. Čím upřímněji a opravdověji je pozdrav vyjádřený, tím hlubší energetické setkání může nastat.

S pomocí pozdravu Namaste se můžeme více napojit i sami na sebe. Když spojíte dlaně před srdcem, soustředíte se na nejvyšší lásku v duši. Zavřenýma očima a úklonou dáváte najevo své odevzdání nejvyšší lásce, otevíráte se lásce a propojujete se srdcem.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli nebo přidejte komentář:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *