Modrý měsíc – blue moon

V astrologii modrý měsíc znamená, že v jednom měsíci dojde ke dvěma úplňkům. Poslední modrý měsíc nastal 31.7.2015. V roce 2018 nás však čekají hned dva modré měsíce, a to 31.1.2018 a 31.3.2018. Další modrý měsíc nás pak čeká až v roce 2020.

Je velice vzácné, pokud nastanou dva modré měsíce v jednom roce. K tomu dochází pouze 3-5x za 100 let. Ještě vzácnější je zatmění modrého měsíce, k čemuž naposledy došlo 30.12.1982.

Z duchovního pohledu je vliv modrého měsíce velmi silný s dlouhodobým dosahem. Jeho vliv by měl sahat až do dalšího modrého měsíce. Říká se, že cokoli se stane během modrého měsíce, ovlivní další průběh vašeho života. Modrý měsíc bývá proto ideálním a očekávaným časem pro rituály, meditace a cesty do vlastního nitra, např. formou terapie.

Z obecnějšího pohledu můžete zaznamenat větší citlivost, vnímavost, stejně jako náladovost a podrážděnost ne sebemenší maličkosti. Jednoduše vnímáte víc a reagujete intenzivněji i na podněty, které byste jindy nevnímali nebo jim nepřisuzovali takový význam.

Nejenom že zesílí emocionální vnímaní, někteří lidé mohou sledovat vliv modrého úplňku na myšlenkách, které se náhodně budou objevovat a přitahovat vaši pozornost. Jiní lidé se vůbec nemusí cítit ve své kůži, protože budou pod obrovskou vlnou vjemů, které na ně budou útočit ze všech stran. Zejména pro citlivé, vnímavé, empatické lidi, bývají dny kolem úplňku náročnější. To vše se však ještě zesílí, když nastane modrý měsíc.

Jak využít modrý měsíc

Modrý měsíc je jednoduše řečeno zesílený úplněk. Vliv modrého úplňku je zesilující, umocňující, dokončující, proto se využívá k tomu, čeho si přejete dosáhnout, a to ve velkém.

Dojde k tomu, že vaše vynaložené snahy, úsilí, energie, pozornost, činnost, bude zesílena a bude mít proto mohutnější dopad a následný výsledek. První úplněk v daném měsíci byl jakýmsi řekněme startem, počátkem a modrý měsíc je dokončovací fáze. To, co řešíte mezi dvěma úplňky v jednom měsíci, může být ono hlavní téma, které ovlivňuje modrý měsíc. Jak období mezi prvním a druhým úplňkem v měsíci využijete, bude klíčové a rozhodující pro to, jaký bude mít modrý měsíc na váš další život.

Pokud např. budete odmítat, opomíjet, záměrně ignorovat to, co se nutně hlásí o slovo v období mezi prvním a druhým úplňkem v měsíci, výsledek modrého úplňku vás nepotěší. Asi byste se mu raději vyhnuli, na to se spolehněte. Někdy je například také nutné nedělat nic a naopak nejvíce času věnovat sami sobě. Je čas znovu se více věnovat vlastním emocím, pocitům, nitru, duchovnímu životu. Jindy však může být důležité naopak skutečně zabrat, postavit se čelem úkolu a vyřešit ho. Pro každého je období před modrým úplňkem jinou výzvou.

Modrý měsíc je skutečně silný a můžete jej vnímat jako předělový, jako mezník. Záleží na tom, jak se dokážete postavit minulosti, jak z ní dokážete těžit, jak ji dokážete zpracovat a uzavřít. Modrý měsíc je totiž o vstupu do nové etapy vašeho života, pokud jsme připraveni vyjít ze své minulosti a pokročit dál.

Pomůže osobní tranzitní horoskop

Osobní tranzitní horoskop může výrazně pomoci využít vlivu modrého úplňku. Je potřeba zjistit, kde se ve vašem osobním horoskopu pohybují oba zmíněné úplňky, první i druhý, tzv. modrý. Tím se ukáže oblast, kterou je třeba řešit, které je třeba věnovat pozornost. Důležité budou také planety (aspektované tranzitními lunami v úplňku) a jejich témata, což může mít za následek dost náročné události. Na druhou stranu budou zdrojem velkého odhalení, důležité právě pro toto období.

Pokud na to budete připraveni, budete schopni uvidět své skutečné, ryzí já. Kdo a co opravdu jste. Je třeba otevřít srdce sobě samému a přijmout plně sebe i život.

Shrnutí

Modrý měsíc je z duchovního i osobního pohledu velice důležitý. Může výrazně ovlivnit, dokonce i naprosto změnit, další běh vašeho života. Může s sebou přinést náročné momenty, které budou nutné pro pročištění cesty a tudíž i nové vykročení do dalšího života. Jednoduše řečeno, modrý měsíc přeje připraveným, neboť výrazně umocní dosavadní práci a rozmnoží její výsledky.

Co přinese nejbližší modrý měsíc, úplněk nebo novoluní? Přečtěte si astrotip.

Líbí se vám článek?

  1. Připojte svůj komentář.
  2. Sdílejte jej s přáteli.
  3. Ohodnoťte nás hvězdičkami.
  4. DĚKUJEME.

Prosím, nekopírujte článek ani jeho části bez uvedení autora a zdroje. Děkujeme.

Ilustrační foto: www.shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *