Novoluní 24.3.2020

Nov nastává v konjunkci s Chironem, mezi jehož témata patří zranění, nemoc, léčba, uzdravování. Nov zasahuje oblast kariéry, podnikání, ale také společnosti. Výsledkem je pocit ztráty kontroly, pevného řádu, který je nahrazen chaosem. Můžete mít pocit, že vás nikdo neslyší ani nevidí, z čehož plyne strach ze ztráty skutečnosti a života, jak je znáte. Kontrolu nad vaším životem přebírají jiní lidé, což prohlubuje pocit ztráty stability a pevné půdy pod nohama.

Nebezpečí však spočívá v mučednickém postoji, sebelítosti a pocitu oběti. Chiron totiž souvisí s léčbou a uzdravením, pokud se přestanete vyhýbat bolavým místům a zraněním, a to na fyzické, ale i psychické úrovni. Chiron ukazuje na dlouho ukrývané bolesti, které schováváte sami před sebou. Právě stará zranění z minulosti začnou vyplouvat na povrch a vyžadovat uzdravení, tj. vyřešení a ukončení.

Nov tak vyzdvihne problémy, které si s sebou nesete z dětství. Smutek, strach, zlost, odmítání, odcizení spojené s jedním nebo oběma rodiči. Můžete se však snažit dál potlačovat svou bolest tím, že začnete ubližovat sami sobě nebo lidem kolem sebe.

Z jiného pohledu nov začne odkrývat věci, problémy a oblasti, které již dlouho nefungují a potřebují uzdravit, a to také na společenské a systémové úrovni, zejména v oblasti řízení a fungování státu. Na druhou stranu stojíte na hranici mezi dosavadním životem a zcela novým obdobím, které vám zatím může nahánět strach. Je čas zbavit se toho, co vám neslouží, co nefunguje a vydat se novou cestou.

Nyní budete narážet na mnoho omezení spojených s nemocí, ztrátou. Je však nutné se zaměřit i na vnitřní omezení, zranění a ztráty, namísto sledování pouze vnějších restrikcí, které vás nutí ke změně. Něco budete muset obětovat, budete muset udělat těžká rozhodnutí ohledně věcí, lidí, záležitostí, které jsou pro vás důležité a dosud byly zdrojem jistoty.

Naštěstí Chiron přináší uzdravení, to znamená, že dobré a zdravé ve vašem životě zůstane.

Líbí se vám článek?

  1. Připojte svůj komentář.
  2. Sdílejte jej s přáteli.
  3. Ohodnoťte nás hvězdičkami.
  4. DĚKUJEME.

Prosím, nekopírujte článek ani jeho části bez uvedení autora a zdroje. Děkujeme.

Ilustrační foto: www.shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *