Novoluní 16.10.2020

Novoluní potvrzuje celkové zhoršení situace způsobené reakcí na koronavirus. Zejména oslabení vitality a sil. Nov také poukazuje na vzrůstající napětí ve společnosti a potíže respektovat nová nařízení. Celková situace je na hony vzdálená čemukoliv, co by se dalo označit za harmonický život či fungování.

Konstelace prozrazuje, že zatím situace nedospěla do bodu, kdy by se s ní dalo něco dělat. Lidé se musí podvolit nařízením vlády a snahy o vymanění vyznívají jako nutkavé výbuchy vzteku a nevole, které zatím nejsou dostatečně silné na to, aby situaci mohli čelit či ji pozitivně ovlivnit. Nevybité napětí a frustrace snadno přejdou v depresivní náladu, strach z budoucnosti a černé myšlenky.

Nov varuje, že je třeba se připravit na vykolejení z normálního fungování a izolaci. Bohužel silně narušená vnitřní pohoda, vzrůstající napětí, neustálý strach a černé scénáře mají negativní vliv na zdraví. Podlomená psychika oslabuje vitalitu, následkem čehož organismus snadno podlehne onemocnění, kterému se dalo předejít.

Luna je nyní drcena ničivým vlivem Marsem, Saturna, Pluta a dokonce i jinak optimistickým Jupiterem. Výsledek? Frustrace, zlost, zneužití moci a vlivu, extrémní opatření, konflikty a násilí.

Někteří lidé mohou podlehnout impulzivitě, silné podrážděnosti a začnou bez rozmyšlení riskovat. Jiní budou vyvolávat hádky, konflikty ve snaze dosáhnout svého. Jenomže dosáhnout svého nyní blokuje Saturn. Doporučuji se obrnit trpělivostí a připravit se na prodlení, zpoždění, restrikce, tíhu situace, pesimismus, přičemž největší tlak bude přicházet ze strany veřejných autorit jako jsou vláda nebo finanční instituce.

Jakákoli snaha oddálit rozhodnutí, vyhnout se nepříjemným povinnostem, tendence přesunout odpovědnost celou situaci jen zhorší. Stejně tak se nevyplatí snaha ega mít vše pod kontrolou. Je potřena aktivovat vnitřní pomocníky v podobě skrytých či zjevných schopností – trpělivost, odhodlání, vůle, morální standardy. To jsou nástroje, které pomohou snížit úzkost, rozehnat starosti, naopak získat pocit spokojenosti a dobrého pocitu ze sebe sama.

V opačném případě hrozí, že začnou vyplouvat skryté děsy orientované na budoucnost jako strach ze smrti nebo ztráty kontroly, či na minulost, např. vzpomínky na zneužívání, týrání.

Konstelace novu poukazuje na silnou, ale dynamickou energii, kterou je třeba usměrnit a využít, aby nečinila škody. Ideální je naplánovat si těžké úkoly, práci, činnosti, které vyžadují hodně úsilí a spotřebují nadbytek energie. Snažte se vyhnout mocenským konfliktům, tedy bojům o moc a kontrolu. Aktuální konstelace prozrazuje, že zatím není reálná šance prosadit své záměry a uspět. Rozumnější je využít energii k přípravám na chvíli, kdy bude potřeba se postavit za svá práva, jistoty a začít se bránit.

Líbí se vám článek?

  1. Připojte svůj komentář.
  2. Sdílejte článek s přáteli.
  3. Ohodnoťte nás hvězdičkami.
  4. DĚKUJEME.

Prosím, nekopírujte článek ani jeho části bez uvedení autora a zdroje. Děkujeme.

Ilustrační foto: www.shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *