Úplněk 8.4.2020

Nastává velmi emocionální, impulzivní období. Úplněk si drží slabé, zato nepříjemné aspekty, které nenápadně ovlivňují celou konstelaci. Nejprve jde o kvinkunx na Neptuna a dále kvadratura na Jupitera.

Luna kvinkunx Neptun

Zásadním projevem se stane přílišná až extrémní přecitlivělost. Pocitů, které se momentálně budou vyplavovat, bude jednoduše příliš mnoho a navíc mnohou být protichůdné nebo konfliktní. Následkem toho se oslabí rozlišovací schopnost a důvěra ve vlastní instinkty. Nebezpečí se však bude schovávat v nutkání utišit nebo zastavit emocionální záplavu něčím jiným, zato natolik silným, aby pocity přehlušil. Snadno tak můžete utápět pocity v alkoholu, zvýšeném užívání uklidňujících preparátů, prášků či drog.

Jinou únikovou cestou bude dlouhé sledování televize, ponoření se do beletrie, únik do světa snů a fantazie. Emocionální stres bude dosahovat opravdu vysokých úrovní, proto nebude výjimkou ani sebepoškozování a nadměrně riskantní chování. Snaha bude utišit emocionální chaos a obrovské vnitřní napětí.

Kvinkunx jako aspekt zdravotní nerovnováhy způsobí nadměrnou citlivost na jakékoli cizí látky (včetně alkoholu, prášků, drog), ale také na toxiny a viry. Na psychologické úrovni může zesílit paranoiu, nedůvěru a otrávit vztahy s nejbližšími i sociálním okolím vůbec. Mnoho lidí se během dětství naučí naprosto potlačit své pocity a neuvědomovat si je. Proto si nemusíte být vědomi obrovského nárůstu pocitů, ale budete reagovat na vnitřní emocionální přetlak podrážděností, zvýšenou úzkostí, naprostou rozhozeností.

Luna kvadratura Jupiter

Kvadratura na Jupitera přidá touhu rozptýlit se a rozehnat jakékoli nepříjemné duševní stavy, u nichž si možná všimnete jejich proměnlivosti. Náladovost, oslabené sebeovládání budou vyvolávat náročné mezilidské situace. Obtíže ubrat, zklidnit extrémní emocionální bouři budou u řady lidí doprovázet sebedestruktivní jednání, případně arogance, samolibost, které však mohou zničit důležité vztahy.

Jupiter konjunkce Pluto

Přihlédnout je třeba ke konjunkci Jupitera a Pluta, která zesiluje výše zmíněné. Naštěstí je Jupiter i Pluto v sextilu na Merkur, což znamená, že zvládnete-li emocionální chaotickou bouři, můžete zaznamenat velmi zajímavé myšlenky, nápady. Bude se dařit upravit způsob myšlení s ohledem na stávající restrikce, omezení a příkazy vyvolané koronavirovou situací. Přinejmenším by se mohly objevit ojedinělé dobré zprávy. Podmínkou a současně výzvou bude ovládnout své emoce.

Shrnutí konstelace

Současná infekční vlna koronaviru zatím nepoleví. Tlak, který působí však bude nabírat na síle a projeví se zejména psychicky na impulzivitě, napětí a rizikovém chování. Dopady omezení a zákazů bez zaručených jistot nebo alespoň vyhlídky na pomoc způsobí nepříjemnou emocionální vlnu, která se začne více projevovat v reakcích a chování lidí.

Rada vyplývající z konstelace úplňku zní: ovládnout své emoce a používat zdravý rozum. Je třeba přijmout nové způsoby uvažování, zkoušet nové pohledy na současnou situaci a podle toho uzpůsobit své další plány. Všímejte si svých reakcí, jak jednáte s druhými lidmi, jak mluvíte se svými nejbližšími. Emocionální stres by mohl nepříznivě ovlivnit a narušit důležité vztahy, které nechcete ohrozit nebo ještě nejste připraveni ukončit.

Líbí se vám článek?

  1. Připojte svůj komentář.
  2. Sdílejte jej s přáteli.
  3. Ohodnoťte nás hvězdičkami.
  4. DĚKUJEME.

Prosím, nekopírujte článek ani jeho části bez uvedení autora a zdroje. Děkujeme.

Ilustrační foto: www.shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *