Om Tryambakam – léčivá mantra života

Jednou z hlavních manter doporučovaných pro léčení je Maha Mrityunjaya mantra, také známá jako Om Tryambakam mantra. Jedná se o jednu z nejsilnějších manter.

Většina manter je věnovaná božským energiím a stejně je tomu u léčivé mantry života Om Tryambakam, která je spojena se Šivou. Šiva je nejvýraznější postavou indické duchovní tradice, je jedním z hlavních božstev hinduismu a spolu s Brahmou a Vishnu tvoří svatou trojici.

Šiva má dvojí povahu. Je ochráncem univerzálního řádu, ale také ničitel připoutanosti a nevědomosti. Je spojován s časem, vášní k životu, stejně jako s tvořením, tzn. na konci cyklu zničí staré, aby mohlo vzniknout nové. Šiva je patronem jógy a ochráncem véd, svatých textů. Ty, kdo touží po seberealizaci a duchovním rozvoji, vede. Pomáhá dosáhnout čisté mysli, odolat světským svodům a pokušením. Jako pán jógy prohlubuje meditaci. V neposlední řadě bývá Šiva považován za pána reinkarnace, který zbavuje utrpení.

Om Tryambakam – význam mantry

Životodárná mantra pomáhá vyhnout se smrti, dále nemocem, úrazům a nehodám, které ke smrti vedou. Má jeden z nejsilnějších léčivých účinků pro nemoci, zejména vážných nebo život ohrožujících. Dává pevné zdraví, dlouhý život, ale také duchovní osvobození a prosperitu. Mantra je označována za život dávající nebo život zachraňující, protože vítězí nad smrtí, odvrací předčasnou smrt a propůjčuje nesmrtelnost tím, že dokáže osvobodit člověka z cyklu smrti a znovuzrození.

Mantra podporuje fyzické i psychické zdraví, udržuje zdravou a silnou mysl, které dodává klid, pocit štěstí a spokojenosti. Léčivá síla mantry Om Tryambakam pomáhá odstranit vnitřní bloky, které oslabují odvahu, odhodlání, způsobují strach, úzkost, zlost, nenávist a další negativní pocity spojené se smrtí nebo ohrožením života. Je ideální v náročných obdobích, pro něž jsou charakteristické vyčerpání, vyhoření, strach, utrpení, nemoc, zablokování života, (fyzické i psychické) stavy ohrožení života.

Mantra Om Tryambakam se tudíž doporučuje v obtížném životním období, aby pomohla napojit se na vnitřní léčivé síly, podpořila osobní růst, duchovní rozvoj, rozvinula ochranné síly a vytvořila prostředí míru a prosperity. Životodárná mantra Om Tryambakam je zdroj veškeré ochrany, fyzické, psychické i duchovní.

Jak používat mantru Om Tryambakam

Důležité je používat mantru s respektem. Prvním krokem je naučit se správně vyslovovat jednotlivé slabiky. Ze začátku můžete mantru číst, každodenním opakováním si brzy mantru zapamatujete.

Je více možností, jak s mantrou pracovat. Můžete mantru zopakovat třikrát, než odejdete z domu. Jinou možností je zahájit mantrou každodenní meditaci. Nejprve usaďte tělo, zklidněte dech, poté zopakujte mantru v počtu 3, 9, 21 nebo 36 opakování a následně nechte mysl spočinout v klidu.

Pro maximální užitek zopakujte plný počet opakování mantry, tj. 108krát, každý den. Jeden léčivý cyklus tvoří 40 dní za sebou, bez vynechání, kdy každý den zopakujete mantru 108krát. Pro zjednodušení používejte malu. Mala je „růženec“ neboli šňůra 108 korálků pro praktikování manter.

Při opakování mantry soustřeďte svou pozornost na jednotlivé slabiky a nenechte mysl utéct k jiným myšlenkám. Po úvodních dnech a bližším seznámení s mantrou, tj. při pravidelném každodenním praktikování, se zkrátí doba potřebná k opakování plné maly (108 opakování) na 18-20 minut.

Mantra Om Tryambakam – text a výslovnost

Om tryambakam yajamahe
Sugandhim pushti vardhanam
Urvarukamiva bandhanan
Mrityor mukshiya mamritat

Překlad: Ochraňuj mě, tříoký (pane Šivo), který pečuješ a vyživuješ všechny bytosti. Požehnej mě zdravím a nesmrtelností, odděl mě od spárů smrti, stejně jako je okurka odříznutá od své liány.

Ukázka mantry pro nácvik:

Rychlejší 3 opakování mantry:

Líbí se vám článek?

  1. Připojte svůj komentář.
  2. Sdílejte jej s přáteli.
  3. Ohodnoťte nás hvězdičkami.
  4. DĚKUJEME.

Prosím, nekopírujte článek ani jeho části bez uvedení autora a zdroje. Děkujeme.

Zdroj obrázků: www.shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *