Vděčnost

Vděčnost je zázračný lék pro duši. Posiluje víru a důvěru, že vše, co se děje, má svůj význam. Víru, že každá zkušenost je příležitost k růstu. Vše, co prožijeme (prožili jsme) je důležité pro náš život.

Být vděčný znamená také být uznalý. Být schopen ocenit každý prožitek, zkušenost, situaci, člověka. Být vděčný nám pomáhá zůstat otevřený a mít pochopení pro sebe i pro ostatní.

Jak se naučit být vděčný a začlenit vděčnost do svého života?

Jednoduše, poděkovat. Poděkujte za cokoli, co se vám přihodí, i když se to na první pohled může zdát být naprosto postavené na hlavu. Nebo dokonce směšné či pobuřující, že máte poděkovat za něco, co vám ubližuje.

Každá zkušenost je však obohacením, přínosem, vkladem do naší budoucnosti, do nás. Každá zkušenost přináší zrnko moudrosti, poznání i síly.

Co nám vděčnost přinese?

Pocit štěstí. Pocit, že vše je správně právě tak, jak se to děje. Pocit klidu, vyrovnanosti. Maličkosti jsou důvodem k radosti. Poznání, že jste šťastní jenom proto, že jste. Ať jsou kulisy kolem vás jakékoli.

Je úžasné sledovat, jak roste pocit štěstí s množstvím vděčnosti, které vyjádříte! Je to jednoduché, rychlé a nic k tomu nepotřebujete. Pouze poděkovat. Čím častěji poděkujete a vyjádříte svou vděčnost, tím šťastnější člověk se z vás stane.

 

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli nebo přidejte komentář:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *