Co o vás prozrazuje přeplněný byt

Hromadění věcí, kupičky, stohy věcí. Někdo to nazývá sběratelstvím, jiný křečkováním, hromaděním. Z pohledu Feng shui se v každém případě jedná o problém. Čím více je naplněná skříň, pokoj, nebo dokonce celý byt či dům, tím méně je člověk schopný vidět jasně život kolem sebe. Je pro něj těžké uvědomit si hodnotu, utřídit si priority, což se odrazí na schopnosti se rozhodovat. Člověk se cítí nejistý, osamělý, ztracený.

Hromadění věcí v bytě je jen jiný projev snahy získat kontrolu nad svým životem, okolnostmi, událostmi, které se člověku dějí. Místo toho, aby člověk sebevědomě kormidloval životem tím směrem, který si přeje, život ho unáší neznámo kam. Výsledkem je ještě více nejistoty, strachu, pochybností, osamělosti, ztracenosti, bezradnosti, někdy i bezmoci.

Přebytek věcí ucpává a dusí energii, samotného člověka. Má dopad na celý jeho život. Pokud je totiž energie zablokovaná a nemůže volně proudit, projeví se psychická nepohoda, finanční potíže, zdravotní obtíže, vztahové problémy.

Přesto má člověk na výběr, i když si to neuvědomuje. Každým okamžikem si může sám zvolit, zda se pustí nebo se nechá vláčet dál.

Přeplněný dům, pokoj, skříň je jasným výkřikem i žádostí současně: pustit se a nechat něco odejít!

Přeplněný byt dává najevo, že člověk není schopný se něčeho pustit. Někdy špatného vztahu, tíživé situace, černých myšlenek, sebezraňujících přesvědčení, nahromaděných věcí nebo „zásob“, který však slouží pouze jednosměrně: přináší zátěž, stahování dolů, zavalení, imobilizaci, zúžené myšlení, tíživé pocity.

Když se pustím do práce s lidmi, vždy se objeví pocit velké úlevy, projasnění, který prostupuje nejen jejich domov, ale také jejich mysl a srdce. Jako kdyby někdo přeřezal těsné provazy držící deku, která vás zakryla. Na začátku jste možná mohli cítit velkou potřebu získat bezpečí, cítit se chránění. Nicméně z bezpečného úkrytu se nenápadně stalo těsné vězení.

Přeplněný byt je znakem strachu z budoucnosti, strachu ze života, někdy dokonce strachu sama ze sebe. Paradoxem je, že čím víc se člověk snaží uklidnit, zabezpečit, podpořit se dalšími drobnostmi a věcmi, které si přinese do bytu, tím víc se situace zhoršuje.

Zatímco váš byt je stále plnější, váš život vedle toho začal být úplně prázdný.

Možná si nevěříte, možná máte pocit, že si lepší život nezasloužíte, možná jen nevíte, jak se pohnout z místa. Ať už je zpráva, kterou se vám snaží doručit váš byt jakákoli, Feng shui nabízí nebolestivou cestu k lepší, bohatší, krásnější, naplněné budoucnosti.

Řešení je jednoduché.

Vytvořit si více prostoru pro lepší možnosti, příležitosti i pocity nebo vztahy. Když necháte z bytu odejít nadbytečné věci, protřídíte stohy, hromádky a kupičky, protřídíte tím i svou minulost, která vás drží v zajetí.

Začněte tím, co je rozbité, poškozené, potrhané. Nesnažte se to opravit, určitě najdete jinou náhradní či duplicitní věc ve svém bytě, která ji nahradí. Pokračujte tím, co vůbec nepoužíváte, nebo co jste ani jednou nepoužili v posledních 18 měsících.

Především nezapomeňte dýchat. Jakmile se zadrhnete a znejistíte, zda je opravdu dobrý nápad, nechat nějakou věc skutečně odejít, vědomě dýchejte. Sledujete, jak dech sestupuje až do břicha, na 2-3 vteřinky se zastavte a následně protáhněte svůj výdech co nejdéle. Opakujte, než se znovu vrátí vnitřní klid a odhodlání.

Možná i přesto zjistíte, že je to na vás moc a potřebovali byste pomoc. Určitě najdete kamarádku, přítele, nebo rovnou vyhledejte Feng shui odborníka, který vám pomůže s Feng shui k vytvoření nového začátku pro lepší životu.

Líbí se vám článek?

  1. Připojte svůj komentář.
  2. Sdílejte jej s přáteli.
  3. Ohodnoťte nás hvězdičkami.
  4. DĚKUJEME.

Prosím, nekopírujte článek ani jeho části bez uvedení autora a zdroje. Děkujeme.

Ilustrační foto: www.shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *