Co udrží manželství na živu

V posledních letech se stále více stává manželství vzácností. Lidé nepovažují za důležité vstoupit do manželství, protože na konci každého manželství přece čeká rozvod. Kolik šťastných manželských párů znáte? Kolik šťastných manželství máte kolem sebe?

Přesto existuje něco, co pomáhá udržet manželství na živu. Jde o několik maličkostí, které jsou podstatné a v konečném důsledku nejde vlastně vůbec o maličkosti, ale stavební kameny šťastného manželství.

  1. Komunikace

Pokud se naučíte s partnerem mluvit, sdílet a nejen vedle sebe žít, má vaše manželství velké šance. Komunikace je pro manželství nutností. Díky komunikaci dobře poznáte svého partnera a rozumíte mu.

Co udrží manželství na živu - článekRozhovory by se neměly týkat pouze práce a povinností, co je třeba udělat nebo zařídit. Komunikace šťastných manželství se týká snů, přání, vizí, hodnot, cílů.

Jaké má sny a cíle váš partner? Co se změnilo od doby, co jste se poznali? Kam se posunuly hodnoty, vize? Jak vypadají vaše současné sny? Co byste udělali jinak, kdybyste měli možnost přetočit čas? Čemu byste se věnovali, kdybyste mohli začít znovu od začátku? O čem sníte? Co si přejete? Jak vnímáte události svého života, dětství? Jak vás vaše prožitky ovlivnily?

Komunikace je základem každého zdravého vztahu. Bez komunikace není vztah, protože rozhovorem vyjadřujete zájem, péči a lásku druhému.

Máte-li s komunikací problémy, nebo ve vašem vztahu komunikace chybí, najděte si poradce, terapeuta, kouče, který vám pomůže. Jde o největší investici do společného života.

  1. Maličkosti

Na maličkostech opravdu záleží. Zejména na těch nečekaných. Jde o drobnosti, kterými partnerovi, partnerce ukazujete, jak vám na něm/ní záleží. Můžete například uvařit kávu nebo čaj, když jste doma dřív z práce a víte, že partnerka dorazí každým okamžikem.

Můžete dát prádlo do pračky, i když to vždy dělá partner/ka, nebo Co udrží manželství na živu - článekse sice střídáte a je řada na něm/ní. Můžete připravit nechat lístek s milostným vzkazem, který uvidí, když odchází ráno z domu nebo se odpoledne domů vrací.

Maličkosti, kterými dáváte najevo, že na partnera/partnerku myslíte a přejete si udělat druhému radost, ulehčit mu od povinností, nebo vyznat lásku.

Z maličkostí se skládají velké věci. Čím více krásných a láskyplných maličkostí, tím více lásky, radosti a štěstí v manželství.

  1. Stejné přitahuje stejné

Snažte se obklopit lidmi, kteří manželství vnímají podobně jako vy a nebojí se na manželství pracovat. Lidé, kteří nepodporují manželství, neváží si partnera a znehodnocují záležitosti lásky, věrnosti a pozornosti, patrně budou výrazně nabourávat vaše manželství.

Schválně zkuste sledovat, jak jsou na tom intimní vztahy lidí, kteří vnímají manželství jako bezcenné, zastaralé, nedůležité nebo jinak znevažují důležitost manželství.

Lidé, kterým jde o štěstí partnera, vás obklopí podobnou energií lásky, radosti a porozumění. Budou-li lidé kolem vás mít šťastné nebo naopak nešťastné vztahy, dřív nebo později poznáte sami na vlastním vztahu.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli nebo přidejte komentář:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *