Novoluní 10.6.2021

Další zajímavá astrologická událost nás čeká ve čtvrtek 10.června. Kromě novoluní nastane i částečné zatmění slunce, které budeme moci pozorovat během poledne. Konstelace novoluní nastane v konjunkci s Merkurem v retrográdním postavení a také v kvadratuře s Neptunem. Co tedy můžeme čekat v následujících dnech? Jak pocítíme nadcházející nov a jak se projeví zatmění slunce?

Postavení Neptuna k novoluní souvisí s vnitřním zmatkem, chaosem v myšlenkách a odpojení se od reality či pravdy. Jelikož konstelaci doplňuje Merkur, mohou se projevit nové nebo prohloubit stávající duševní poruchy včetně poruch vědomí.

Vzhledem k negativnímu ovlivnění psychiky, je lepší vyhnout se důležitým rozhodnutím nebo vyhraněným názorům, protože odhad okolností, situace či jejího vývoje nemusí být vůbec podložený, a tedy ani správný. Chybná interpretace událostí i zkušeností bude spíše vycházet z klamných představ a fantazijních přeludů než z faktů, reality, pravdy.

Přesto se toho bude v těchto dnech dít opravdu mnoho. Kromě nejrůznějších schůzek, setkání, vyřizování budou přicházet také nové informace, které bude třeba zpracovat. Dokonce budete muset činit rozhodnutí, která nepůjde odložit. Konstelace novu však varuje, že nyní se nebude možné plně spolehnout na racionalitu, logiku, ani na jasnou a čistou komunikaci. Vlivem retrográdního Merkura i Neptuna v kvadratuře na zatmění bude myšlení zkreslené, zmatené a snadno podléhající lžím.

Slabším projevem novoluní bude zapomětlivost, ztráta věcí, nespolehlivá elektronika či připojení. Jiným projevem může být přílišné zabývání se minulostí, neustálým přemíláním si rozhovoru nebo události, neschopnost pustit se a nechat být, nechat odejít.

Vlivem novoluní můžete pocítit ztrátu motivace, aktivace či vitality. Místo toho vzroste pocit nejistoty, viny, touha po odpojení. Ta může vycházet ze zklamání ze života, ze vztahu, nebo ze sebe sama. Snaha vyhnout se vlastnímu já může nabýt mnoho podob od opojení alkoholem, omámení prášky nebo drogou, nadměrným sněním, disociací. Cíl, i když možná nevědomý, bude zapomenout. Zapomenout cokoli nepříjemného, těžkého, bolestného.

Skryté aspekty přináší riziko slepoty. Slepota může nastat následkem nehody, zranění. V dočasné podobě se projeví zaslepenost mysli, které nebude moci či nebude chtít vidět a přijmout pravdu. Psychická, duševní slepota se zase bude snažit přehlédnout varovné signály duše.

Vliv zatmění trvá 6 měsíců. Současné období je plné chaosu, zmatku, změn, s charakteristickou nestálostí a neustálou proměnlivostí. Věci se mohou měnit během okamžiku. Navíc nemusí být vždy takové, jaké se zdají být. Pravda bude po dalších 6 měsíců skrytá za klamem a iluzí.

Pomoc se ukrývá v otevřené mysli, trpělivosti, sebekázni, čestnosti. Buďte opatrní, nespěchejte a snažte se udržet víru v sebe sama. Důležité bude najít svůj střed, nenechat se decentralizovat.

Každý tlak nemusí být špatný, naopak může přinášet skrytou příležitost. Na druhou stranu manipulace, lež, podvod často doprovází úsměvy, chlácholení a rádoby jemné, lichotivé či podbízivé zacházení.

Líbí se vám článek?

 1. Připojte svůj komentář.
 2. Sdílejte jej s přáteli.
 3. Ohodnoťte nás hvězdičkami.
 4. DĚKUJEME.

Prosím, nekopírujte článek ani jeho části bez uvedení autora a zdroje. Děkujeme.

Ilustrační foto: www.shutterstock.com

1 comment

 1. Michaela Krejčová

  Dobrý den, Zuzanko Musilová,

  ráda bych reagovala na Váš článek a musím říci, že je úplně přesný. V úterý 8.6.21 se mi stal úraz oka, vystříkla mi dezinfekce do oka. Následek, poleptaná rohovka. A pravdou je, že je to i v souvislosti s tím, co se u mě děje za poslední měsíce a za přítomnost těchto dní. Dále snaha o zapomenutí, odpoutání se, utnutí je též přesné, jde opět o silné prožití minulosti a současnosti a nakonec jsem skončila v rukách psychiatra. Takže i toto sedí.
  Je úžasné jak vše díky Vaší práci, pomoci nám přes tato napsaná slova osvětlit situaci, ukázat na možné potíže a jaké si uvědomění a práci na sobě.
  Děkuji,
  Michaela

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *