Novoluní 19.8.2020

Novoluní nastává v konjunkci s Merkurem, ale také s kvinkunxem se Saturnem a kvadraturou Mars – Saturn. Hlavním tématem novoluní je neklidná mysl, jejíž vnímání je zúžené, frustrace, obtížná komunikace, ale hlavně proces rozvoje s možností transformace.

Mysl může být na jednu stranu velmi rychlá, plná myšlenek, na druhou stranu může být pod tíhou Saturna zúžená, takže bude obtížné vidět věci v širším kontextu. I když bude převládat chuť na udržení vztahů a kontaktů, připravte se na to, že komunikace může vyznívat mnohdy zmateně, jako kdyby každý ze zúčastněných mluvil o něčem jiném nebo měl najednou úplně jiný názor, postoj, než na jaký jste u něj zvyklí.

Kvadratura Marse a Saturnu varuje před problémy s agresivitou, která pramení z narůstajícího vnitřního napětí a zarytých psychických bloků. Ve spojení s novoluním a Merkurem však za agresivitou bude stát také strach ze selhání a z vlastní neschopnosti.

Jde o základ současné energie vyvíjející se pod vlivem dlouhodobého útlaku, omezování a zákazů, který však může také vytvořit zážeh pro pomalou, za to hlubokou změnu, kterou lze sledovat úplně všude. Tato změna má moc zasáhnout všechny životní oblasti a zcela transformovat osobnost.

Dalším krokem je hledání řešení. Právě v této fázi procesu se začne proces změny. Můžete změnit vnímání světa, jeho fungování, ale také se začne měnit vnímání sebe sama. Budete mít možnost objevit své pozitivní a silné stránky počínaje odvahou nebo schopností se směle projevit a úspěšně se prosadit.

Novoluní odhaluje, že nejprve se setkáte s frustrací, kdy budete mít problém něčeho dosáhnout kvůli překážkám a brzdám, které se vám postaví do cesty. Cesta k realizaci snu nebo plánu se tím prodlouží. Proces je ztížen samotným odporem, kterému čelíte. Čím víc ovšem okolnosti nebo lidé brání vašemu postupu vpřed, tím víc narůstá potřeba být odolný a vydržet. Buďte trpěliví, nevzdávejte se, protože nyní je třeba zabrat, mít disciplínu, možná se i omezit, ale hlavně vydržet. Dokonce i když se vám zdá, že se pohybujete v milimetrových intervalech vpřed, zatímco váš cíl se vzdaluje na kilometry daleko.

Konstelace novoluní prozrazuje, že se patrně budete potýkat s vnitřními démony strachu, pochybností, ztráty víry, nerozhodností. Bude těžké zbavit se negativních, černých myšlenek. Proto k sobě buďte laskavější, více o sebe pečujte a obklopte se lidmi, kteří vás umí podpořit a povzbudit.

Dřív nebo později se celý proces dostane do fáze, kdy se rozplynou všechny pochybnosti, strachy, panika nebo děsy. Uvědomíte si své zdroje, schopnosti, dovednosti, které máte k dispozici, abyste dosáhli svého cíle. Obnoví se sebevědomí i víra a vy nyní zcela jasně uvidíte svůj cíl na dosah. Dosáhli jste cílové rovinky, problémy budou vyřešeny, změna, růst i transformace budou završeny.

To, co vám pomůže v současné době, v níž žijeme a která je natolik zásadní, že ovlivňuje fungování na celém světě, je přestat lpět na dosavadním způsobu fungování a života. Nyní je důležité mít otevřenou mysl, reagovat na měnící se podmínky, být schopný se jim přizpůsobit. Jinými slovy je nutné být otevřený změně a být ochotný, tudíž i schopný se změnit.

Líbí se vám článek?

  1. Připojte svůj komentář.
  2. Sdílejte jej s přáteli.
  3. Ohodnoťte nás hvězdičkami.
  4. DĚKUJEME.

Prosím, nekopírujte článek ani jeho části bez uvedení autora a zdroje. Děkujeme.

Ilustrační foto: www.shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *