Srdce domova

Feng shui rozděluje prostor do 9 sektorů. Vnější sektory odpovídají jednotlivým světovým stranám, čtyři základní (sever, jih, východ, západ) a čtyři vedlejší světové strany (severovýchod, jihovýchod, jihozápad, severozápad). Vnitřní sektor je pouze jeden, centrum.

Centrum každého bytu nebo domu, eventuálně místnosti je srdcem i páteří celého domova. Feng shui klade velký důraz právě na centrální sektor, protože ovlivňuje zbytek domova. Je zcela pochopitelné, že centru jako srdci domova se věnuje značná pozornost.

Na druhou stranu to ovšem také znamená, že pokud je centrum jakkoli zasaženo, můžete očekávat problémy. Je-li zasaženo srdce domova, projeví se neštěstí v oblasti zdraví, vztahů i peněz. Jinými slovy trpí celý váš život a každý, kdo žije v prostoru, jehož srdce strádá.

Čím srdce domova trpí

Centrum může být zasaženo hned několika způsoby. Jedním z nich je každoroční energie, jestliže je negativní. Energie v jednotlivých sektorech se neustále mění, čímž sledují a odráží i změny v čase. Feng shui ani jeho energie nejsou neměnné, stabilní, ale naopak živé a plné pohybu. Proto se mění i energie v jednotlivých sektorech vašeho domova, pokoje, firmy, kanceláře. Každoroční změny v sektorech vysvětluji na semináři, který se koná vždy v lednu každého roku. Přejete-li si zaslat informaci o připravovaném semináři Feng shui na daný rok, napište mi na email: zuzanamusilovaterapie@seznam.cz, přidám Vás na seznam a zašlu Vám zprávu o termínu přednášky.

Výše uvedené postižení srdce domova (centra každého prostoru) dává naději, že neštěstí pomine. Jakmile se změní roční energetické nastavení ve vašem domácím Feng shui, negativní energie jednoduše zmizí z centra a je nahrazena novým typem energie, který může být pozitivní a velice blahodárný.

Jsou ovšem i prostory, jejichž centrum je trvale energeticky zasažené. Jde o případy, kdy je v centru bytu či domu koupelna, toaleta, komora, prázdná šachta nebo schodiště.

Centrum by nemělo být tichým, temným, prázdným místem. Osamělé, pusté a potemnělé srdce není odrazem zdraví psychického, fyzického, natož hmotného či duchovního. Nemá dostatek síly na realizaci plánů, snů, ani na prožívání radosti, lásky, spokojenosti či jiných pozitivních a povznášejících pocitů či stavů.

Co srdci domova prospívá

Centrální sektor jako srdce domova potřebuje být plné života. Nejvhodnějším typem využití centrálního sektoru jsou jídelna a/nebo obývací pokoj. Centrum domova je srdcem rodiny, mělo by proto symbolicky odrážet sociální vazby. Mělo by jít o místo, kde se členové rodiny, domácnosti schází, místo, které je všem společné a všemi využívané. Tím zajistíte dostatek zdravé chi i jangové energie.

Aktivovat a pozvednout energii v srdci domova lze v prvé řadě vytvořením zmíněného místa, kde se mohou všichni scházet a trávit spolu svůj čas. Srdce domova nejvíce uzdraví a pozvedne smích a radost.

Vhodnými pomocníky, zejména v případě, že žijete sami, je pouštění příjemné hudby. Pomoc však může také světlo, proto vybavte centrum lampou. Jiným způsobem je zapalování svíčky. Centrální sektor je skvělým místem pro kameny a křišťálové předměty. Ideální jsou vedle křišťálů také polodrahokamy, které můžete postupně sbírat a kupit. Kamenům totiž není dobře samotným, naopak mají rády společnost, proto centru prospívají mísy plné kamenů.

Líbí se vám článek?

  1. Připojte svůj komentář.
  2. Sdílejte jej s přáteli.
  3. Ohodnoťte nás hvězdičkami.
  4. DĚKUJEME.

Prosím, nekopírujte článek ani jeho části bez uvedení autora a zdroje. Děkujeme.

Ilustrační foto: www.shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *