Novoluní 20.7.2020

Konstelace novoluní prozrazuje, že lidé pod vlivem novu budou prožívat obtížné dny. Výjimkou nebudou pocit tíhy, neštěstí nebo velkého smutku doprovázeného ztrátou živosti, energie, jako by se životní síla a radost vytratily.

Nov přináší citovou vyprahlost, prázdnotu, s přebytkem melancholie, pesimismu a méněcennosti. Máte-li sklon k černým myšlenkám a těžkým pocitům, nov zesílí vaši rozpoložení. Zkuste zvolnit tempo, nevnímat sebe ani druhé přes přísná kritéria a požadavky. Novoluní ukazuje, že také schopnost rozumně uvažovat a používat logiku či nadhled budou značně oslabené. To vás může odvést nejen od pravdy, ale i narušit vztahy s lidmi kolem vás.

Pocítíte chuť se izolovat a stáhnout se, což může být dobré řešení náročné situace v období novoluní. Dát prostor sobě i druhému a v klidu přečkat, až náročné aspekty odezní. Potřeba většího odstupu platí pro vztahy stejně jako pro povinnosti a odpovědnost, kterým jste vystaveni. Nezaměňujte tyto pocity za odmítnutí, jde jen o potřebu si odpočinout.

Mnoho lidí však bude vnímat potřebu samoty jako negativní projev zavržení, odmítnutí, nezájmu, z čehož budou vznikat problémy a hádky. Tito lidé budou kritičtí, netrpěliví, nároční a neustále něco požadující. Budou reagovat na frustraci, kterou vnímají, aniž by rozuměli potřebám lidí kolem sebe.

Doporučením novu je tedy samostatnost, mít vlastní činnost, cíl, aktivitu a především nevyžadovat nebo nevynucovat si přítomnost druhých lidí.

Obdobně vnímejte i kontakt se zvířaty. Dokonce vaši domácí mazlíčci budou projevovat potřebu stáhnout se, schovat se někam do ústraní a vyhnout se kontaktu. Patrně budou reagovat větším podrážděním, automatickým seknutím, škrábnutím nebo kousnutím, aniž by to znamenalo něco víc, než jen „Potřebuju být teď sám“.

Snažte se o toleranci, pěstujte pochopení potřeb druhých jako svých vlastních. Malý odpočinek od sociálních vazeb, kontaktů, přítomnosti ostatních neznamená, že vás někdo odmítá, že vás přestal mít rád.

Nov přináší ideální čas zkusit meditaci, cvičení ticha a otevřenosti vůči sobě samému. Tiché procházky lesem budou působit jako blahodárný balzám, stejně jako rybaření, procházka po horách nebo jen sledování oblaků na letní obloze.

Líbí se vám článek?

  1. Připojte svůj komentář.
  2. Sdílejte jej s přáteli.
  3. Ohodnoťte nás hvězdičkami.
  4. DĚKUJEME.

Prosím, nekopírujte článek ani jeho části bez uvedení autora a zdroje. Děkujeme.

Ilustrační foto: www.shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *