Ranní rituál klidu a síly

Toužíte po změně nebo cítíte, že nemůžete dál pokračovat stejně jako jste žili dosud? Přejete si od života víc? Toužíte pro silnějším prožitku, naladění, harmonii? Nevíte, kde začít? Začněte hned ráno.

Každé ráno s sebou přináší nejkouzelnější tajemství a posvátnost něčeho většího, lepšího. Nový začátek, nový příslib, novou naději. Představte si probouzející se život, který s sebou přináší možnosti a příležitosti, z nichž si můžete vybírat jako první. Žádný second-hand ani co kde zbylo, ale nejlepší zboží, nejvybranější kvalita. Záleží jen na vás, co si vyberete, po čem sáhnete, jak vkročíte do nového dne. Proběhnete bez povšimnutí kolem všech těch nejlepších možností, aby vám později v průběhu dne ostatní vnutili, co si myslí, že by se vám mohlo hodit? Nebo si vědomě, svobodně, ze své vlastní vůle vyberete to, co chcete vy osobně?

Mít možnost probouzet se v přírodě je sice pro mnohé vzdálená realita, hlavně ve velkých městech. Nicméně prožitek východu slunce je velmi silný na jakémkoli místě. Přináší s sebou silný pocit zrození, obnovy, života, který vás naplní hlubokým vědomím a smyslem, že možné je úplně cokoli. Někdy stačí i jen sednout si na zem otočeni k oknu, kterým na vás mohou zasvítit první ranní paprsky slunce.

Stejně jako paprsky vycházejícího slunce je osvěžující a nabíjející ranní vzduch. Obzvláště v době stresu, v níž žijeme, je životodárná síla dechu důležitá. Otevřít hrudník, roztáhnout ramena, zhluboka nadechovat ranní svěžest ještě nezatíženou denními povinnostmi, je cenný rituál. Dech je spojen s nervovým systémem a vědomé, klidné, hluboké dýchání aktivuje parasympatický nervový systém, který nám pomáhá pocítit klid, uvolněnost, naději, lásku.

Klidně zavřete na pár minut oči, ponořte se do svého dechu a vychutnávejte si pohlazení ranními paprsky slunce. Pocit klidu, vyrovnanosti, naladění nechte naplnit celé vaše tělo. Můžete si představit místo síly ve svém těle, které doplníte během ranního rituálu novou energií, z níž budete moci čerpat během dne. Představte si zářivě žluté a teplé slunce v horní části svého břicha, kousek pod hrudní kostí, kde vaše centrum síly chrání z obou stran rozestupující se žebra.

Poté přidejte malý pohyb. Můžete začít kroužky hlavou, rameny, nebo jen s každým nádechem prohnout hrudník směrem ven, dopředu a s výdechem vtáhnout hrudník dovnitř, vzad a nahrbit se. Můžete se naklonit do boku a protáhnout se do stran, kdy každou stranu prodýcháte několika klidnými nádechy a výdechy. Můžete si lehnout na břicho, opřít se o lokty a předloktí jako kdybyste četli knihu, vnímejte, jak se centrum síly lehce zvedá od země a přitom protáhněte hrudník směrem ven mezi pažemi, kdy hlavu držíte pevně zpříma, ramena stáčíte dozadu a dolů. Naplňte se hrdostí, ale nezapomeňte na laskavost, jinak se z vás stane sobec. Na konec si stoupněte a poděkujte ránu za novou energii i příležitost tím, že se ukloníte a dlaně položíte vedle chodidel, na nárty, nebo zezadu na lýtka či stehna, jako kdybyste se snažili políbit svá kolena, což je jistě krásné ukončení ranního probuzení energie těla, ale také projevení lásky a úcty svému tělu.

Úplně nakonec se pomalinku, obratel po obratli napřimte a vykročte do nového dne. Jestli vaše kroky povedou do koupelny, uvařit si kávu, čaj, snídani nebo se už začnete chystat k odchodu z domu např. do práce, bude vás doprovázet svěží klidná síla z ranního rituálu.

Líbí se vám článek?

  1. Připojte svůj komentář.
  2. Sdílejte jej s přáteli.
  3. Ohodnoťte nás hvězdičkami.
  4. DĚKUJEME.

Prosím, nekopírujte článek ani jeho části bez uvedení autora a zdroje. Děkujeme.

Ilustrační foto: www.shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *