Novoluní 21.6.2020

Novoluní doprovází prstencové zatmění slunce, které je ovlivněné Marsem a především Saturnem. Nov nastává ve znamení Raka a tak bude pozornost zaměřená do soukromí domova, rodiny, ale také do emocionální podstaty Já. Bude možné citelně prožít nerovnováhu mezi osobním já a zodpovědností k druhým, mezi svobodou osobních zájmů a zájmů druhých, mezi tím, co chci já a co chceš ty. Můžete si uvědomit limity, omezení, zákazy, na které narážíte, které vám nedovolují být opravdu tím, kým jste nebo byste chtěli být.

Vliv Marse se projeví chutí se postavit sám za sebe, za své potřeby i zájmy, ale půjde spíše o nekontrolované projevy až výbuchy nahromaděné frustrace. Možná si kromě všech omezení také uvědomíte bezpečí a jistotu, kterými jste se nechali ukolébat a do jisté míry vám omezená svoboda snad i vyhovuje. Omezená svoboda zbavuje odpovědnosti a tíhy povinností. Na druhou stranu vás deformuje a ničí vaši duši do podoby, která je jí cizí a vnucená.

Základní téma novoluní s prstencovým zatměním slunce je rozpor mezi tím, co chcete a tím, co musíte. Díky tomu se můžete cítit jako v pasti, izolovaní, opuštění, nepochopení. Rozpomenete se na dřívější zkušenosti, kdy jste byli ocenění pouze, když jste splnili požadavky někoho jiného. Spolu s tím si teď můžete uvědomit, kolikrát jste museli potlačit sami sebe, svou individualitu, svá přání i potřeby.

Nenechte se vtáhnout do spirály smutku, sebelítosti a deprese. Nepropadejte panice z hromadící se zodpovědnosti a povinností. Snažte se obnovit rovnováhu. Soustřeďte se na první krok, který je třeba udělat. Nenechte se odradit dlouhou nebo náročnou cestou, která je před vámi, ale raději se soustřeďte na to, co je přímo před vámi. Zaměřte se na jednotlivé kroky a dělejte jeden po druhém, krok za krokem.

Zatmění jsou katalyzátory změn, proto jejich vliv můžeme cítit po mnohem delší dobu než u běžných novů nebo úplňků. V aktuálním novu je dobré vzít v potaz také vliv Neptunu, který působí na Marse, zmíněného výše. Právě Neptun může být pro mnoho lidí zdrojem nepochopení a zmatku. Mohou mít pocit ztráty smyslu, cesty, výhledu do budoucna. Mohou se cítit zmatení a ztracení v přílivu informací, takže budou mít problém rozlišit správné od špatného, případně nebudou vědět, kudy a jak dál.

Naštěstí nov přináší možnost vhledu a usnadňuje pohlédnout do minulosti a objevit opakující se vzorce. Nebojte se ponořit do hloubky, až do dětství. Může se podařit najít vzorec nebo vztah, v němž jste odevzdali svou sílu a nyní je čas vzít si ji zpět. Sílu rozhodovat o sobě, svém životě a nenechávat to na druhých. Převzít zodpovědnost za sebe sama. Stejně tak můžete dovolit druhým vzít si zpět zodpovědnost, kterou jste za ně převzali vy. Je totiž rozdíl mezi pomocí, podporou a kontrolou, řízením druhého.

Je čas si uvědomit, že se nemusíte zbavit své síly, sebe sama, jen proto, abyste potěšili nebo uklidnili někoho jiného. Zejména, pokud tím sami trpíte. Jde o další krok ve změně, která se děje v mnohem větších rozměrech a přivádí nás do nové éry. Soustřeďte se na jednotlivé kroky a postupujte krok za krokem, podle toho, co je zrovna teď nejdůležitější.

Líbí se vám článek?

  1. Připojte svůj komentář.
  2. Sdílejte jej s přáteli.
  3. Ohodnoťte nás hvězdičkami.
  4. DĚKUJEME.

Prosím, nekopírujte článek ani jeho části bez uvedení autora a zdroje. Děkujeme.

Ilustrační foto: www.shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *