Novoluní 22.5.2020

Konstelace novoluní ukazuje, že přichází změna k lepšímu. Život se začne vracet do svých kolejí a pořádků. Tempo bude sice pomalejší, ale bude možné začít znovu budovat a pracovat na tom, co v posledních měsících nebylo možné. Zejména se to týká záležitostí s dlouhodobější perspektivou.

To, co může narušit pozitivní obrat k lepšímu, je netrpělivost a touha po rychlých výsledcích. Bezhlavě a agresivně si rvát co nejvíce pro sebe, bude mít opačný efekt, než jaký očekáváte. Narušíte tak křehkou rovnováhu, která se navrací. Je třeba mít na paměti, že každý čin má svůj důsledek. Prchlivost, touha dohnat, co jste zameškali, vás jen vzdálí od harmonie, vyrovnanosti a prosperity. Naopak je třeba vsadit na plán, vytrvalost, koncentraci. Konstelaci lze přirovnat spíše k maratonu než sprintu.

Nečekejte víc, než je možné získat. Bohužel, množství toho, co je možné nyní získat se změnilo během posledních měsíců. Pro některé tak může být těžké srovnat se s novou realitou, budou se snažit honit za iluzemi a chybně si vykládat fakta. Špatný, nepraktický až nerealistický odhad způsobí nevyrovnanost. Mohou se rozvinout deprese a psychická únava. Je proto vhodné přezkoumat očekávání, aby odpovídala pozměněným podmínkám a možnostem.

V každém případě nastává bod obratu. Vsaďte na silnou pracovní morálku, odhodlanost a vytrvalost, protože ty jsou cestou k posunu vpřed, úspěchu i uznání. Pokud dokážete odložit prvotní náznak uspokojení, respektive okamžité uspokojení, kdy všeho necháte a začnete se jen bavit, oslavovat, užívat si, ale naopak se do práce nyní opřete, můžete bez ohledu na momentální omezené zdroje, vytvořit dlouhodobější prosperitu, realizovat větší cíle a obnovit zásoby. Díky tomu vybudujete nové základy, které budou sloužit jako pramen budoucího blahobytu.

Můžete teď navázat důležité nové kontakty, ať už obchodní, pracovní nebo přátelské. I rodinné nebo partnerské vztahy budou prosperovat z věrnosti, oddanosti a vzájemného respektu.

Nepouštějte se do riskantních transakcí a neutrácejte zbytečně. Naopak je vhodnější vyhledat odbornou pomoc, radu, poradenství, kde můžete probrat svou situaci a naplánovat další postup. Nenechte si vnutit půjčku, pokud se stačí uskrovnit a situaci překlenout. Nepodlehněte nadměrnému strachu, který by vás mohl zaslepit nebo vehnat do prvních, neověřených možností, jak svou situaci zlepšit. Je čas vsadit na jistotu, i když cesta k cíli může být delší. Nehledejte zkratky, protože ty momentálně nepovedou správným směrem.

Podobně i ve vztazích je potřeba nepodlehnout přílišnému romantismu a snění o ideálním vztahu, partnerovi. Upevněte nebo získejte sebejistotu. Jinak se řítíte do vztahu, kdy se necháte zneužívat. Neutíkejte před pocity nejistoty a strachu, raději se snažte jim porozumět a zpracovat, neboť pak uvidíte svůj vztah v pravém světle.

Líbí se vám článek?

  1. Připojte svůj komentář.
  2. Sdílejte jej s přáteli.
  3. Ohodnoťte nás hvězdičkami.
  4. DĚKUJEME.

Prosím, nekopírujte článek ani jeho části bez uvedení autora a zdroje. Děkujeme.

Ilustrační foto: www.shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *