Problémy s početím?

„Jsem těhotná,“ radostná novinka, kterou jste ještě neprožila, ale toužíte po ní. V dnešní době nic neobvyklého. Mnoho párů má potíže s početím miminka. Může za to hodně faktorů, od biologie, přes chemii, až po psychiku. Ve své mnohaleté praxi jsem pomohla již hodně ženám změnit se v maminku. Někdy ještě před otěhotněním, porodem, občas i po porodu. Může být totiž větší problém vytvořit vztah s miminkem, batoletem, než by se mohlo zdát. Tento článek chci ale věnovat tématu početí.

Terapie je skvělý nástroj. Může pomoci s tolika věcmi. Např. odblokovat věci, k nimž nemáte přístup a váš život se kvůli tomu nemůže posunout směrem, po němž toužíte. Terapii plnou symbolů, někdy až pohádkových obrazů a dějů, jsem použila v práci se celou řadou žen, které nemohly otěhotnět. Zkoušely všechno možné, spousta z nich mělo za sebou leta hormonální léčby a nespočet pokusů otěhotnět. Proto byly reakce po terapii vesměs vždy stejné. Obrovské překvapení, když po 3 terapiích přišly celé rozzářené, s obrovským úsměvem a novinkou: „Jsem těhotná, čekám miminko.“

Snad nikdy to netrvalo déle než 6 terapií, standard bývá 3-5 terapií. Nejdříve proběhne vstupní konzultace, kde probereme, co všechno má žena ve snaze otěhotnět již za sebou, co vyzkoušela. Probereme anamnézu i současný stav. Pozornost zaměříme i na osobní a pracovní život ženy, jako její představy ohledně těhotenství a změn, které jí miminko přinese.

  • Problém se může skrývat v minulosti (prodělané nemoci, úrazy, operativní zákroky, trauma),
  • v budoucnosti (strach ze změny, ze ztráty životního pohodlí, ze ztráty kariéry apod.),
  • v současnosti (většinou únava ze všech pokusů a bezvýsledného snažení, ztráta naděje, pocit neschopnosti, stres).

Terapie ve správných rukou dokáže zázraky. První terapie v podstatě odhalí, jak je na tom tělo ženy. Je schopné a připravené počít dítě a dát nový život? Vzhledem k tomu, že terapie probíhá v symbolických obrazech, probereme ukončení terapie (před koncem sezení) poznatky. To znamená přeložíme symboly do moderního, srozumitelného jazyka, aby tomu žena porozuměla.

Na základně první terapie většinou víme, co dál. Buď tělo nemá problém a je schopné počít miminko, pak stačí několik málo dalších terapií. V případě, pokud by tělo nedokázalo počít miminko, probereme další postup a zvážíme možnosti i pravděpodobnosti počít miminko. Musím přiznat, že za celou dobu jsem ještě nezažila případ skutečné neplodnosti u ženy. Naopak se spíše objeví vnitřní konflikt ženy, která miminko doopravdy, z přesvědčení nechce, ale je k němu tlačena rodinou. To je ovšem jiný případ, i když i takové situace lze řešit.

Díky terapii pro početí miminka jsem byla svědkem již bezpočtu „zázraků“, které dokázaly rozzářit ženy tím nejnádhernějším způsobem. A musím říci, že to nestálo ani mnoho peněz, ani času, ani vynaloženého úsilí. Ve správné konstelaci může terapie dopomoci k miminku během velmi krátké doby. Jste-li připravená, napište mi teď hned a objednejte se na svou vstupní konzultaci: zuzanamusilovaterapie@seznam.cz

Těším se na Vás.

Líbí se vám článek?

  1. Připojte svůj komentář.
  2. Sdílejte jej s přáteli.
  3. Ohodnoťte nás hvězdičkami.
  4. DĚKUJEME.

Prosím, nekopírujte článek ani jeho části bez uvedení autora a zdroje. Děkujeme.

Ilustrační foto: www.shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *