Obrázky v kanceláři

Obrázky pomáhají zpříjemnit a dokreslit prostředí, ve kterém žijeme. Obrázky na pracovišti, například v kanceláři pomáhají udržet optimální hladinu energie, rozptylují únavu i stres. Čím osobnější obrázek nebo jeho symbolika, tím příjemnější a větší význam má pro daného člověka.

Feng shui používá řadu symbolů a jedním z nejoblíbenějších jsou právě obrazy a obrázky. Obrázky pomáhají zabydlet se a cítit se na v kanceláři dobře. Někdy použijete fotku rodiny nebo partnera, jindy sáhnete po neutrálnějších tématech jako příroda. Na tu se dnes zaměříme.

Feng shui doporučuje používat na pracovišti obrázky hor a řek. Jednoduše proto, že oba symboly jsou pro práci důležité.

Symbolika hor v práci

Hory, kopce jsou symbolem stability a bezpečí. Navíc představují snahu pokračovat v pracovním postupu a pracovně se dál rozvíjet, i když pomalou, klidnou, rozvážnou a jistou cestou. Hory jsou symbolem jistoty, kterou vám práce dává.

Na další úrovni hory symbolizují podporu od někoho silného. V práci jde o nadřízeného, šéfa nebo dokonce majitele firmy. Hory poukazují na vliv a nenápadné působení, které zajišťují spolehlivost, pevnost, jistotu, záruky, bezpečí.

Symbolika vody v práci

Vody, řeky, jezera, moře jsou dalším důležitým a oblíbeným tématem pro obrázky v kanceláři. Voda, zejména pokud jde o řeky, přináší nové příležitosti uplatnění.

Na proudu vody, řeky k nám připlouvají peníze a zisky. Důležité je, aby voda přitékala k vám a neodtékala pryč. Obrázky vody jsou mnohem silnější, pokud jde o řeku nebo alespoň jezero, které jsou v obou případech obklopené bujnou přírodou. Jestliže dáváte přednost moři, měla by být na obrázku také pláž.

Voda na obrázku totiž potřebuje doplnit zemí, která ji usměrní a namíří k vám. Jinak se voda včetně svých příležitostí i financí rozteče do všech možných směrů. Potřebujete nasměrovat vodu k vám! Nezapomínejte, jedině tak můžete mít ze symbolu vody užitek.

Nikdy nemějte hory před sebou

Mít před sebou v kanceláři symboliku hor je neštěstí. Velká smůla, která se projeví naprostým opakem všeho, co jsme uvedli v části nazvané: Symbolika hor v práci.

Máte-li před sebou horu, je to jako byste pořád a pořád naráželi do zdi. Nemůžete se hnout z místa, nemůžete se prosadit, pozitivně na sebe upozornit, nemůžete povýšit. Všechno dobré, co vám práce může nabídnout, vás naprosto mine.

Hory před vámi přinášejí těžkosti, překážky a jsou zdrojem obrovské námahy, ovšem bez oceněného výsledku.

Jak poznat horu před sebou?

Může jít samozřejmě o obrázek hor, ať na obraze, fotografii, plakátě nebo kalendáři. Nebo můžete sedět čelem ke zdi. Jiným případem je vysoká skříň nebo zástěna, která vás odděluje od stolu kolegy, který za zástěnou sedí.

Nikdy nemějte vodu za sebou

Podobně se vyvarujte tomu, aby za vámi byla symbolika vody. I zde platí, že ztratíte přístup ke všem pozitivním vlivům, které vám voda může přinést a které jsme shrnuli v části: Symbolika vody v práci.

Proudí-li za vašimi zády voda, výsledkem je nejistota, nerozhodnost, nesmělost, pochybnosti o vyhlídkách a pracovní jistotě. Naopak budete mít pocit, že se na vás práce valí ze všech stran a bez ustání. Výsledkem může být vyčerpání, kolaps, vyhoření.

Projevem vody za vámi může být i tak obrovské množství nabídek a příležitostí, že nebudete schopni vybrat směr, kterým se vydáte. Tím nakonec daleko víc ztratíte, než získáte.

Jak poznat vodu za sebou?

Opět platí, že voda může být zobrazená na obrázku, fotografii, kalendáři nebo plakátě. Jiným doslovným zobrazení symbolu vody je akvárium nebo fontána.

Jiným, rafinovanějším způsobem, jak za vašimi zády může proudit voda je cesta, chodníček, po kterém za vámi chodí ostatní kolegové. Místo, aby přešli kolem vašeho stolu před vámi, projdou vám za zády. Podobný vliv mají dveře v zádech nebo dokonce výtah.

Jednoduché pravidlo pro Feng shui obrázky v kanceláři zní:

Symbolika hor vám kryje záda, symbolika vody přináší na vlně zisky.

To znamená, symboliku hor mějte vždy za sebou, aby vám poskytla potřebnou oporu a pomoc. Symboliku vody mějte vždy před sebou, aby vám voda byla k užitku a vy z ní mohli vylovit jen výhody a prospěch.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej prosím s přáteli a dovolte Feng shui, aby pomohlo vám i vašim přátelům.

Budeme moc rádi i za váš komentář:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *