Úplněk 5.6.2020

Další náročný úplněk, neboť luna je silně poškozená a ovlivněná impulzivním, agresivním Marsem. Vše přiostří sklon přehánět a zveličovat, který jako by jen přiléval olej do ohně. Vlastní sebepřeceňování, nesnášenlivost a nevypočitatelnost budou vyhrocovat i tak dost napjaté situace.

Špatný vztah s Venuší prozrazuje, že převládne necitlivost vůči druhým ve prospěch vlastní sebelásky, sobeckosti, neomalenosti a neukázněné smyslnosti. Velmi snadno můžete nyní podlehnout žárlivosti a poškodit svůj vztah. Díky úplňku mohou být teď milostné úlety sice velmi vzrušující až výjimečné, ale dobře zvažte, jestli stojí za to riskovat kvalitní vztah. Intenzita a vášeň totiž uhasnou stejně rychle jako vzplanou. Můžete více ztratit než získat, pokud podlehne momentální chuti a neudržíte své požitkářství, smyslnost nebo marnivost pod kontrolou.

Mars k tomu přidá prchlivost a nechuť domýšlet důsledky. Bezhlavě se budete drát za novými prožitky, a to až s bezcitnou krutostí. Bude vás pohánět extrémní touha po nezávislosti, kdy si budete chtít vykompenzovat omezení a napětí nahromaděné za poslední měsíce. Vaše pojetí rodiny, vztahu, oddanosti, závazku, bude natolik rozvolněné, že ani nemusíte postřehnout, že jste zašli příliš daleko.

Podléhání silným a měnícím se náladám a pocitům naprosto zkreslí vnímání reality. Můžete mít pocit omámení, opití, proto se raději vyhněte alkoholu, drogám i práškům, na které budete reagovat mnohem citlivěji a rychleji než jindy. Konstelace úplňku prozrazuje, že převládne sklon vyhnout se každodenním pořádkům, tedy tendence narušit řád a pořádek. Výjimkou nebudou ani útěky z domova, útěky od rodiny, nevěry, rebelie, pouliční nepokoje.

Úplněk přináší situace, které ohrožují člověka samotného, ať už formou otevřené agresivity, sebepoškozování nebo sabotování sebe sama, až po zničení důvěry a vztahu s milovanou osobou. Vnitřní přetlak bude natolik velký, že pro mnoho lidí bude nezvládnutelný. Netrpělivost, frustrace, nedostatek sebekontroly snadno změní lásku v nenávist, nebo se projeví ne impulzivní násilností a otevřenou nenávistí vůči autoritám, omezením, restrikcím.

Situace je o to vážnější, že úplněk bude posílen zatměním. Díky tomu dochází k reakci na skutečně dlouhodobě naskládané napětí, které bude mít dlouhodobé následky. Většinou můžeme takové konstelace pociťovat po dobu až 6 měsíců. To znamená, že následující období bude výbušné, a to zejména ve vztazích. Dokonce i nepatrné podráždění muže přejít do otevřeného konfliktu. Dříve než si toho stačíte všimnout, můžete zranit sebe nebo druhého člověka.

Doporučení, jak zvládnout nastávající situace, je snažit se nebýt vztahovačný, nebrat věci ani druhé lidi osobně, což by jen vyprovokovalo silnou potřebu se bránit, protože se cítíte ohrožení či zahnaní do kouta. Vyhněte se emocionálnímu přejídání. Možná toužíte po větším množství lásky, protože máte pocit, že se vám jí dostává málo, ale možná máte sami problém s dáváním lásky druhým, být laskavý, ohleduplný, chápající nebo alespoň tolerantní nebo trpělivý.

Je dost pravděpodobné, že se s milovaným partnerem bude míjet ve svých potřebách, přáních a představách. Proto se budete snažit svou emocionální nenaplněnost zaplnit jídlem, sladkostmi, alkoholem, drogami nebo utrácením na nákupech. Navíc se vše může zkomplikovat tím, že se vám začne přehrávat minulost. Ať už v podobě setkání s bývalou láskou, návratem dlouho ztracených přátel nebo až formou znovuprožívání minulých životních zkušeností. Důvodem bude znovunabytí schopnosti milovat, lásku přijímat i dávat a dořešit své karmické problémy.

Vztahy budou pod opravdu velkým tlakem a budou procházet jednou z nejtěžších zkoušek. Nastává náročné období testující sílu lásky. Pomoc najdete v praktikování duchovních technik, především meditace, jógy, manter.

Budete potřebovat více ventilovat napětí. Vhodný je sport, cvičení, tvrdá práce, úklid, tanec. Další důraz je kladen na potřebu bezpodmínečné lásky, pochopení, trpělivosti, aby se zabránilo nejhoršímu, tedy eskalaci násilí a nenávisti. Právě tyto schopnosti (láska, pochopení, trpělivost) budou pod největší zkouškou. Konstelace úplňku se zatměním totiž nyní přináší riziko války.

Líbí se vám článek?

  1. Připojte svůj komentář.
  2. Sdílejte jej s přáteli.
  3. Ohodnoťte nás hvězdičkami.
  4. DĚKUJEME.

Prosím, nekopírujte článek ani jeho části bez uvedení autora a zdroje. Děkujeme.

Ilustrační foto: www.shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *